Zalet ozonu jest wiele. Te zasadnicze dotyczą jego działania. Są jednak i takie, które mają równie duże znaczenie dla procesów dezynfekcji, czy neutralizacji alergenów i nieprzyjemnych zapachów.

SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA. Ozon charakteryzuje się właściwościami aseptycznymi już w niewielkich stężeniach. Wykorzystując profesjonalne urządzenia, podpierając się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem bardzo szybko i skutecznie osiągamy cele przeprowadzanych zabiegów ozonowania. Po ozonowaniu pomieszczenia są zdecydowanie szybciej zdatne do użytkowania niż po tradycyjnej dezynfekcji.

SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA. Ozon jest do 50 razy skuteczniejszy w swym działaniu niż chlor i nie pozostawia przy tym nieprzyjemnego zapachu. Ozon nie maskuje zapachów – trwale je usuwa. Skutecznie usuwa chorobotwórcze drobnoustroje (wirusy, bakterie). Odgrzybia i zwalcza insekty.

SZEROKIE ZASTOSOWANIE. Wykorzystanie ozonu sprawdza się wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody są trudne, lub niemożliwe do zastosowania. Ozon jest gazem, więc wnika w strukturę mebli tapicerowanych, zasłon, firan i dotrze w trudno dostępne miejsca, do których nie można dotrzeć inną metodą (np. opryskową). Ma to szczególne znaczenie w neutralizacji alergenów, które znajdują się w „zakamarkach”. Ozon można stosować w przestrzeni prywatnej, publicznej, firmowej oraz do dezynfekcji pojazdów i urządzeń klimatyzacyjnych. Dezynfekuje, neutralizuje alergeny, usuwa niepożądane zapachy i odświeża powietrze.

BEZPIECZEŃSTWO. Ozon z natury jest gazem niestabilnym co sprawia, że szybko ulega rozpadowi. Umiejętne i profesjonalne stosowanie ozonu gwarantuje bezpieczeństwo zarówno w trakcie zabiegu ozonowania, jak i po jego zakończeniu.  Niemniej, w sytuacji gdy trzeba uzyskać duże stężenie należy mieć odpowiednią wiedzę, doświadczenie i profesjonalny sprzęt, by ozon nie wyrządził szkód zdrowotnych i materialnych. Dlatego dużą uwagę przywiązujemy do bezpieczeństwa.

OSZCZĘDNOŚĆ. Stosowanie ozonu jako środka dezynfekującego pomieszczenia jest tanią metodą w porównaniu do metod opryskowych. Oszczędza się nie tylko pieniądze, ale i czas, ponieważ szybki rozpad cząsteczek ozonu sprawia, że ozonowane pomieszczenia są szybko gotowe do dalszego użytku. Ponadto szerokie zastosowanie ozonu sprawia,  że przy jednym zabiegu rozwiązujemy wiele problemów – dezynfekując pomieszczenie, usuwamy jednocześnie alergeny i nieprzyjemne zapachy.